Truskawki – dlaczego warto je jeść?

Miejsce na Twoją reklamę

Już za niedługi czas w naszych ogrodach a także na plantacjach truskawki się rozszaleją w swoim wzroście na całego. Będzie można na nowo delektować się ich smakiem od początku czerwca do sierpnia, co zezwala na przygotowywanie wyśmienitych deserów letnią porą. Truskawki są priorytetem i można je uznać za prawdziwą bombę witaminową. Ten niepozorny owoc, który rośnie na niskich krzaczkach, cudownie dojrzewa, a co najważniejsze zapach, soczystość, kolor są zawsze uzależnione od słońca – im go więcej, tym możemy liczyć na lepsze zbiory.

ekologiczna uprawa truskawek

Co zawierają truskawki?

Moc jak zawsze tkwi w szczegółach, a tych w truskawkach nie brakuje. Jakie witaminy mają truskawki? Mamy tu do czynienia z pokładem takich dobroci jak:

– witamina C – jest jej więcej niż nawet w cytrusach;
– witaminy z grupy B – B1 i B2;
– witaminy PP, E, A;
– wapno;
– fosfor,
– mangan;
– cynk,
– żelazo;
– potas.

Również to ile kalorii mają truskawki skłoni nas, aby sięgnąć po ten wyjątkowy owoc. W 100 g znajdziemy tylko 35 kcal, więc możemy się nimi zajadać całe dnie bez jakiekolwiek uszczerbku na swojej wadze, która nie przybierze więcej nadprogramowych kilogramów.

Truskawki a ich wpływ na urodę i kondycję skóry

Pozostaje zatem nadmienić to, na co jedzenie truskawek będzie miało szczególny wpływ. A przewybornych efektów nie brakuje. Możemy zatem śmiało wyróżnić:

 • poprawę kondycji włosów oraz wyglądu cery;
 • przeciwdziałanie rozwojowi anemii oraz nowotworów;
 • wpływ na mocniejsze kości a także zęby;
 • zapobieganie zaparciom i poprawienie funkcjonowania mikroflory bakteryjnej;
 • przyczynianie się do ułatwienia spalania tłuszczów i węglowodanów;
 • utrzymanie na stałym poziomie cukru w przypadku diabetyków;
 • wypchanie wszelkich toksyn na zewnątrz, co przyczyni się do oczyszczenia organizmu;
 • zmniejszenie cellulitu;
 • poprawę działania nerek oraz wątroby;
 • zmniejszenie ciśnienia tętniczego, a także cholesterolu;
 • zniwelowanie wchłaniania się tłuszczów;
 • przyczynienie się do spadku wagi;
 • polepszenie pracy mięśni.

Aż tak wiele można zyskać dzięki jedzeniu truskawek. Jeśli zatem jesteśmy diabetykami, reumatykami, czy artretykami to nie ma co się ograniczać w ich spożywaniu. Również w przypadku, gdy cenimy sobie swoją dietę, to możemy wprowadzić do jadłospisu na czas wakacji ten jakże ważny owoc. Truskawka da szybko o sobie znać w postaci lepszego wyglądu, a to jest przecież najważniejsze, że jedząc to, co się lubi możemy także przy okazji wpłynąć na swoją prezencję.

Ekologiczna uprawa truskawek

Nieocenioną wartość truskawki nabierają wtedy, gdy są uprawiane w sposób ekologiczny. Pełne są wtedy witamin oraz zdrowego soku. Również ich kolor jest intensywniejszy od tych truskawek, które są uprawiane w warunkach szklarniowych. Truskawki “lubią” glebę, w której jest duża zawartość próchnicy i składników pokarmowych. Taki efekt można osiągnąć przez naturalne nawozy, takie jak obornik czy skoncentrowany ekstrakt z alg lub rogów i kopyt. Nigdy nie stosujemy nawozów sztucznych. m

Rewelacje pod każdym względem jej wysokości truskawki

Właściwościom pozytywnym nie ma końca. Kiedy zatem chcemy zadbać o swoją linię, możemy jeść truskawki. Gdy chodzi o stan zdrowia, to także możemy jeść truskawki. Zawsze będą one na miejscu i nie trzeba będzie ich unikać. Co najważniejsze to także to, że truskawka przewybornie spisze się w tworzeniu rozmaitych dań. Toteż już od rana letnim porankiem można przygotować sobie koktajl upiększający na ich bazie oraz zjeść je najzwyczajniej z jogurtem naturalnym. Wartości będą ogromne, a za to my będziemy piękniejsi i młodsi. Nikt nigdy się nie spodziewa, że tyle dobroczynnego działania może wypłynąć z jedzenia truskawek, a tymczasem są one bardzo pożyteczne i co więcej zawsze zbierają całe grono wielbicieli. Czy to dla dzieci, czy też dla dorosłych – truskawka sprawdzi się zawsze i wszędzie.

Truskawki a zapotrzebowanie na witaminę C

Jeśli chcemy zwiększyć swoją jak również dzieci odporność to wystarczy już 100 g truskawek, by pokryć dzienne zapotrzebowanie na jakże szczególną witaminę C. Będzie jej aż 60 mg w tej porcji, więc spokojnie można się zajadać soczystym miąższem, który ma w sobie także malutkie pestki, a te z kolei są czystym źródłem błonnika, wpływającego na pracę jelit. Jeśli szukamy owocu, który spełni nasze oczekiwania to nie trzeba daleko sięgać, tylko wystarczy zaopatrzyć się w truskawki, które będą przepyszne w tym jakże przyjemnym czasie relaksu i spojrzenia na błękitne niebo.

Pochodzenie truskawek – wybieraj sprawdzone źródła

Do omówienia jest jeszcze aspekt tego, gdzie zakupimy truskawki. Możemy je zamówić u zaprzyjaźnionego gospodarza, wyhodować sami w przydomowym ogrodzie, jak też udać się na miasto, gdzie w czasie wakacji nie zabraknie stoisk z truskawkami. Warto jednakże przy tym wszystkim zwrócić uwagę na ekologię. Jeśli trafimy na niepryskane truskawki to mamy gwarancję, że poczujemy ich najbardziej aromatyczny smak i słodkość.

Zdarza się, że wyjmując truskawki z kobiałki, odszypułkowujemy je i jesteśmy zdziwieni brakiem tego smaku z dzieciństwa – to znak, że nie do końca mamy do czynienia z czystą formą truskawki. Szukajmy zatem pewnego źródła, które będzie mogło być naszym centrum dostaw na ten okres wakacyjny. Wytworzenie mistrzowskich deserów z czerwoną barwą w roli głównej zachwyci maluchów a dla wszystkich dorosłych będzie niesamowitą uciechą i możliwością wypróbowania swoich talentów kulinarnych. Wszelkie kompozycje będą na medal, a smak odgoni smutki i przyczyni się także do swoistej radości z jedzenia truskawek od samego rana, kiedy tylko słońce wzejdzie a my wyjdziemy na trawę pełną rosy z miską ulubionych owoców.

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę