Karcher – czyszczenie idealne

Miejsce na Twoją reklamę

Idealnie czysty dywan, wykładzina, obicia mebli lub tapicerka samochodowa – nie tylko efektownie wyglądają, robią wrażenie na gościach i sprawiają, że dom (mieszkanie, samochód) wydaje się dużo przyjemniejszy wizualnie. Czyste obicia i wykładziny są przede wszystkim zdrowe, a nikt nie wyczyści ich lepiej niż profesjonaliści. Nie wierzysz? Za moment się o tym przekonasz.

Kurz, brud, roztocza – dlaczego zwykły odkurzacz nie wystarczy?

Wszelkie tkaniny, czy to ubrania, firany i zasłony, obicia mebli czy wreszcie dywany i wykładziny wchłaniają brud, a wraz z brudem małe żyjątka, od których roi się wszędzie wokół, i które na nasze nieszczęście, powodują alergie, a nawet poważniejsze choroby. Ubrania, zasłony i firany możesz bardzo dokładnie wyprać w pralce, a część z nich nawet wygotować, by je odkazić. W przypadku tkanin obiciowych i wykładzin sprawa bardzo się komplikuje. Możesz posłużyć się odkurzaczem – w ten sposób usuniesz część tego brudu, który gromadzi się na ich powierzchni. Możesz też użyć odkurzacza piorącego, który sprawdza się nieco lepiej, albo posłużyć się chemikaliami. Czy jednak naprawdę chcesz ich używać? Przecież nie zmyjesz ich potem dokładnie na tyle, by nie oddziaływały na ciebie i na otoczenie!

Jak widzisz w warunkach domowych, używając przeciętnego, domowego sprzętu, możesz mieć spore problemy z czyszczeniem i praniem takich trudnych materiałowych powierzchni, a jeśli zależy Ci na czystości twojego otoczenia i zdrowiu (i nie tylko – o pozostałych korzyściach z regularnego profesjonalnego czyszczenia jeszcze za moment powiemy) warto od czasu do czasu poświęcić trochę pieniędzy na profesjonalne czyszczenie i pranie dywanów, wykładzin lub tapicerek.

czyszczenie karcher poznań

Czego użyć do dogłębnego czyszczenia?

Na tym polu szczególnie dobrze sprawdzają się systemy czyszczące Karcher, i to te przeznaczone dla profesjonalistów. Oczywiście możesz zainwestować w urządzenia tego typu, ale czy ta inwestycja ci się opłaci? Niekoniecznie – profesjonalne urządzenia Karcher sporo kosztują, a zważywszy na fakt, iż będziesz używać ich raz na kilka miesięcy (optymalnie raz do roku) – kupowanie systemu nie ma sensu. Lepiej powierzyć czyszczenie profesjonalistom.

Karcher – idealna czystość i bezpieczeństwo

W tej chwili najbardziej polecaną metodą czyszczenia wykładzin, dywanów i tapicerki (zarówno na meblach domowych, jak i w samochodach) jest mycie/czyszczenie ekstrakcyjne lub mówiąc inaczej metoda natryskowo – ssąca. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod czyszczenia (fachowcy nazywają je szamponowaniem) jest to metoda najczystsza. I wyobraź sobie, wcale nie chodzi o to, że szamponowanie niedokładnie oczyszcza brud, czy też nie usuwa wszystkich szkodliwych drobnoustrojów. Główną niedogodnością związaną z tradycyjnym szamponowaniem jest to, że pozostawia ono na tkaninach chemiczne osady. Skoro czyszcząc dywany, chcesz pozbyć się brudu, nie znaczy to, że musisz godzić się z jakimiś pozostałościami chemicznych substancji na czyszczonej powierzchni. Czystość to czystość – zero osadów i pozostałości po czyszczeniu. Przy pomocy szamponowania jej nie osiągniesz, a przy pomocy ekstrakcji osiągnięcie stanu czystości idealnej jest jak najbardziej możliwe – doradza firma piorąco-czyszcząca Mr Karcher z Poznania.

Na czym polega ekstrakcja? Profesjonalna metoda czyszczenia

Dokładne czyszczenie tą metodą polega na wtłoczeniu w wykładzinę wody i środków czyszczących (które się nie pienią – to istotne), oraz usunięciu (wyssaniu z niej) brudu związanego przez środek czyszczący. Urządzenia Karcher mają ogromną moc i docierają nawet do najmniejszych zakamarków dywanów. W przeciwieństwie do zwykłego odkurzania (nawet z opcją prania) pozostawiają tkaniny i wykładziny (dywany) czyste w całym ich przekroju.

Nie tylko czystość – inne zalety korzystania z Karcher

Profesjonalne czyszczenie i pranie w systemie Karcher nie tylko zapewni Ci czystość i higienę. Poza ważnymi walorami zdrowotnymi uzyskasz:
efektowne dywany, wykładziny i inne elementy tapicerki, które po każdym profesjonalnym czyszczeniu będą wyglądać jak nowe, a ty będziesz mógł / mogła znacznie dłużej się nimi cieszyć,
świeżość – brud gromadzący się w tkaninach i wykładzinach zmienia ich zapach na raczej nieprzyjemny dla ludzkiego powonienia, dzięki regularnemu odświeżaniu wykładzin i mebli tapicerowanych, twoje otoczenie będzie pachniało świeżością, a nie stęchlizną, brudem czy innymi nieprzyjemnymi zapachami.

Wiesz już, dlaczego profesjonalne czyszczenie Karcherem jest lepsze? Mamy nadzieję, że tak. Przy okazji najbliższych generalnych porządków (a najlepiej już teraz) skontaktuj się z profesjonalistą i zamów czyszczenie dla siebie, a szybko przekonasz się, jak wiele zyskasz!

Więcej na blogu http://mrkarcher-poznan.pl/blog/zalety-korzystania-z-firm-czyszczacych-karcher/

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę