Sprzątanie biura – czy warto powierzyć je firmie?

Miejsce na Twoją reklamę

Każde biuro wymaga codziennego sprzątania, na które pracownicy z nim zatrudnieni nie mają zwykle czasu. Ponadto chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie eleganckiej konsultantki, która na zakończenie dnia myje mopem podłogę w biurze. Karcher Poznań jest zatem powierzane innym osobom – zwykle są to sprzątaczki zatrudniane przez samo biuro lub też wysłane do niego przez firmę sprzątającą, z którą dane biuro ma podpisaną umowę.

Korzyści podatkowe

Warto zaznaczyć, że zwykle lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z oferty firm sprzątających niż zatrudnianie własnych sprzątaczek. Dzieje się tak, dlatego że biuro może rozliczać się z firmą oferującą profesjonalne sprzątanie biur i mieszkań na podstawie faktury, co pozwala odliczyć koszt tejże usługi od podatku, zwiększając tym samym dochody przedsiębiorstwa. W przypadku zatrudnienia własnej sprzątaczki należy podpisać z nią umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło, co skutkuje koniecznością odprowadzania większej ilości składek i niemożnością odliczenia kosztów jej pracy od podatku.

Nie zostaniesz “na lodzie”

Posady sprzątaczek zwalniają się bardzo często, dlatego zatrudniając własną osobę do czyszczenia biura, narażamy się, że pewnego dnia nikt nie stawi się do pracy, a nasz lokal pozostanie brudny. Firma, która oferuje sprzątanie mieszkań oraz biur nigdy nie pozostawi nas na przysłowiowym lodzie, gdyż gdy jedna z pracujących w niej sprzątaczek zrezygnuje z posady, zamiast niej przyjdzie do nas inna osoba, która wykona powierzone jej przez nas zadania.

Nie martwisz się o sprzęt i detergenty

Warto też zaznaczyć, że firma sprzątająca nie wymaga od nikogo posiadania własnych sprzętów takich jak odkurzacze czy mopy, ani zapewniania detergentów niezbędnych do sprzątania. Profesjonalna firma sprzątająca posiada bowiem własne zestawy do sprzątania, a koszt używanych podczas pracy detergentów dolicza do kosztów wynajęcia swojego pracownika.

Szeroki zakres usług

Sprzątanie mieszkań i biur wykonywane przez profesjonalne przedsiębiorstwo umożliwia również skorzystanie z szerokiego zakresu usług. Oznacza to, że sprzątaczka może nie tylko wykonywać codzienne, proste prace porządkowe jak np. mycie podłóg, czyszczenie biurek, zmywanie kubków po napojach czy wycieranie kurzy, ale także inne zajęcia jak np. mycie okien czy pranie tapicerek. Wynajmując profesjonalną firmę, nie musimy więc martwić się, że do wykonania mniej popularnych prac będziemy musieli znaleźć inną osobę.

Możliwość reklamacji

Ważnym aspektem jest też możliwość zareklamowania usługi sprzątania wykonywanej przez profesjonalną firmę. Jeśli więc nie będziemy zadowoleni z jakości sprzątania lub, co gorsza, uznamy, że z naszego biura zniknęły pewne przedmioty lub dokumenty, będziemy mieli możliwość łatwego dochodzenia naszych racji. Zatrudniając własne sprzątaczki, znacznie trudniej jest nam weryfikować efekty ich pracy, gdyż zganiona pracownica może następnego dnia nie stawić się do pracy. W firmie sprzątającej sytuacje takie nie mogą mieć miejsca.

Chory pracownik zostanie zastąpiony

Firma sprzątająca może również bez trudu zastąpić pracownika, który przebywa na zwolnieniu chorobowym lub na urlopie wypoczynkowym. Jeśli natomiast biuro zatrudnia tylko jedną, własną sprzątaczkę, naraża się na sytuację, w której przez kilka tygodni może ona być nieobecna w pracy, a na jej miejscu nie pojawi się nikt inny.

Firma zewnętrzna zawsze lepsza

Sprzątanie biur Poznań oferowane przez zewnętrzną firmę zawsze jest więc lepszym rozwiązaniem. Zapewnia ono pracownikom biura większy komfort pracy, a także gwarantuje przedsiębiorcy, że posiadany przez niego lokal zawsze będzie lśnił czystością. Istotną kwestią jest też możliwość obniżenia kosztów sprzątania biura poprzez korzystanie z odpisów podatkowych.

Reasumując, korzystanie z tego rodzaju usług zawsze jest korzystne dla firmy bez względu na to, ilu pracowników ona zatrudnia i jak dużą powierzchnię mają należące do niej pomieszczenia biurowe. Warto więc zgłaszać się do firm zewnętrznych i móc spokojnie zajmować się innymi kwestiami.

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę