Nauka języka angielskiego przez dzieci i dorosłych

Miejsce na Twoją reklamę

Nauka języków obcych w dalszym ciągu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy i najczęściej używany język świata, dlatego tak wiele osób decyduje się na odwiedzenie szkoły językowej. Warto zapoznać się z ich bogatą ofertą i zapisać się na kurs angielskiego. Takie kursy są dostępne dla osób w każdym wieku. Przygotowywane są specjalne kursy dla dzieci, młodzieży szkolnej, uczniów liceów ogólnokształcących, których przygotowują się do egzaminu maturalnego oraz dla osób starszych. Angielski dla dzieci często polega na nauce poprzez zabawę.

Jak wygląda nauka angielskiego dla najmłodszych?

Najmłodsze dzieci oglądają bajki w języku angielskim, uczą się nazw kolorów, zwierząt i wydawanych przez nie dźwięków oraz starają się opanować liczenie, a także alfabet. Treści te często przedstawiane są im na przykład w formie piosenek. Starsze dzieci zaczynają poznawać zagadnienia i konstrukcje gramatyczne, uczą się poprawnego budowania zdać oraz poszerzają swój zasób słownictwa. Na tym etapie nauki bardzo ważne są również konwersatoria i praca w grupie, ponieważ dają one możliwość swobodnej wypowiedzi i poprawiania tej umiejętności w języku obcym.

Nauka angielskiego poprzez poznawanie kultury

Na kolejnym etapie nauki młodzież poznaje coraz bardziej skomplikowane zagadnienia gramatyczne, a także słownictwo. Uczą się przede wszystkim o środowisku naturalnym, modzie, polityce i uczuciach oraz sposobach ich wyrażania. Bardzo często kurs języka jest połączony z poznawaniem kultury i tradycji danego kraju, a także jego kuchni i najbardziej typowych potraw. Dlatego uczniowie zgłębiający tajemnice języka angielskiego zdobywają również nowe wiadomości na temat rodziny królewskiej, najbardziej typowych angielskich zabytków – takich chociażby jak Tower czy budynek parlamentu w Londynie oraz tradycyjnych przysmaków angielskiej kuchni. Każdy jest zainteresowany tym jak w prawidłowy sposób zaparzyć angielską herbatę, albo przygotować słynną na cały świat rybę z frytkami.

Nauka angielskiego dla dorosłych

Dorośli również coraz częściej biorą udział w nauce języka angielskiego. Poza typowym kursem, który polega na poznawaniu zagadnień gramatycznych, czytaniu, pisaniu i sprawnym porozumiewaniu się, możliwe jest również podjęcie kursu tematycznego. Najbardziej znany kurs angielskiego tego typu to język angielski w biznesie. Znajomość zagadnień i zwrotów związanych z biznesem jest szczególnie ważna i pomocna dla osób, które chcą zawodowo prowadzić pertraktacje handlowe i podpisywać umowy w tym zakresie.

Innym przykładem kursu tematycznego, który również cieszy się ogromną popularnością, jest angielski prawny. Służy on wszystkim prawnikom w sprawnym porozumiewaniu się z zagranicznymi klientami i otwiera dostęp do specjalistycznej literatury w języku angielskim. Poza tym warto także wspomnieć o kursach specjalistycznych dotyczących nazewnictwa medycznego po angielsku. Dzięki niemu lekarze mogą uczestniczyć w sympozjach na całym świecie. Co ciekawe nie tylko kursy języka angielskiego cieszą się rosnącą popularnością. Coraz częściej uczęszczane jest również język polski dla obcokrajowców Poznań.

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę