Makijaż cery trądzikowej krok po kroku

Miejsce na Twoją reklamę

Cera trądzikowa jest bardzo problematyczna. Poza rozszerzonymi porami i zaczerwienioną twarzą jej właścicielki muszą się zmagać z krostkami i bliznami. Jest to dość uciążliwe. Trudności stają się jeszcze większe, gdy trzeba zamaskować niedoskonałości makijażem. Wiele kobiet nie wie jak wykonać piękny make-up, a jednocześnie ukryć trądzik. Duże porcje kosmetyków maskujących nie wyglądają dobrze. Jak ukryć rozszerzone pory, krostki, błyszczącą się cerę, zaczerwienienia a jednocześnie wyglądać naturalnie? Oto kilka rad jak wykonać makijaż cery trądzikowej krok po kroku.

Codzienna pielęgnacja cery trądzikowej

Należy pamiętać, by każdego dnia dbać o swoją skórę twarzy. Wymaga ona więcej uwagi. Dlatego używajmy kosmetyków do cery trądzikowej systematycznie. Powinny one pomagać redukować niedoskonałości, a także zadbać o nawilżenie. Lepsza kondycja skóry twarzy to trwalszy i lepiej wyglądający make-up.

Dobór kosmetyków

Przy wyborze należy kierować się przeznaczeniem kosmetyku dla danej cery. Musi być lekki, nie zapychać porów oraz mieć właściwości regulujące wydzielanie sebum. Warto zwrócić uwagę na produkty, których skład jest krótki. Im mniej szkodliwych substancji (np. pochodne ropy naftowej, parabeny) lub ich brak, tym lepiej dla naszej skóry. Jeśli mamy do tego wrażliwą cerę, dobrze jest szukać naturalnych kosmetyków do makijażu. Możemy poprosić o próbki i przetestować je w domu czy nie uczulają, przed zakupem.

Higiena przyborów do makijażu cery trądzikowej

Jeśli nie chcemy rozprzestrzeniać bakterii na naszej twarzy, a tym samym zwiększać ilości stanów zapalnych na buzi, musimy przestrzegać zasad higieny przyborów do makijażu. Zwłaszcza tych służących do aplikowania podkładu. Należy je myć po każdym użyciu. Kosmetyki możemy również spryskać alkoholem salicylowym. Wystarczy robić to raz na miesiąc. Dotyczy to np. szminek. Po dłuższym czasie mogą być siedliskiem bakterii. Alkohol nie wpłynie negatywnie na ich jakość, ponieważ szybko wyparuje. Pamiętajmy także, by sprawdzać stań czystości również w kosmetyczce co jakiś czas.

Makijaż cery trądzikowej krok po kroku

Przed przystąpieniem do wykonywania należy umyć ręce w ciepłej wodzie z mydłem. Zapobiegnie to powstawaniu nowych stanów zapalnych, spowodowanych rozprzestrzenianiem się bakterii.

makijaż do cery trądzikowej

  1. Zaczynamy od nałożenia kremu odpowiedniego dla naszej cery. W tym przypadku najlepszy będzie nawilżający, który pomaga regulować wydzielanie sebum. Możemy go delikatnie wklepać.
  2. Po wchłonięciu się kremu nakładamy korektor. Doskonale sprawdzi się antybakteryjny. Zakrywamy nim punktowo wszystkie niedoskonałości. Zielony pomoże przy ukrywaniu zaczerwienień. Do aplikacji używamy pędzelka lub małej gąbeczki.
  3. Po zatuszowaniu krostek przystępujemy do nałożenia podkładu. Nie może być tłusty. Warto wybrać o kolorze naszej skóry lub delikatnie jaśniejszy. Ciemny wywoła efekt maski, będzie się prezentował bardzo niekorzystnie. Za jasny sprawi, że będziemy wyglądać blado i nienaturalnie. Za duża ilość na twarzy także nie jest korzystna. Pamiętajmy o kupowaniu sprawdzonych kosmetyków. Podkład jest istotną częścią makijażu. Dlatego w razie wątpliwości, najlepiej udać się do drogerii i poprosić o radę.

* Do nakładania podkładu możemy użyć: pędzelków, specjalnych gąbek, rozprowadzić palcami. Jednak to właśnie gąbki będą najlepszym rozwiązaniem przy cerze trądzikowej. Wystarczy ją namoczyć w ciepłej wodzie, odcisnąć a następnie aplikować podkład. Robimy to w taki sposób, że wklepujemy (stemplujemy) za jej pomocą kosmetyk na twarz. Idealne rozwiązanie, zwłaszcza przy rozszerzonych porach. Daje efekt jednolitej skóry.

4. Na koniec używamy pudru antybakteryjnego. Może być sypki lub prasowany. Tutaj również podobnie, nie należy przesadzić z jego ilością. Jeśli chcemy podkreślić kości policzkowe różem lub bronzerem, wybieramy tylko matowe kosmetyki. Błyszczące drobinki uwydatniają niedoskonałości cery.

5. Malujemy rzęsy ulubionym tuszem, podkreślamy brwi, używamy wybranej szminki. Wszystko zależne od upodobań i kosmetyków odpowiednio dobranych do typu urody. Warto podkreślić oczy lub usta. Odciągnie to uwagę od tego, co chcemy ukryć.

Makijaż cery trądzikowej nie jest trudnym zadaniem. Należy jednak zapamiętać, że to odpowiednia pielęgnacja skóry oraz dobranie właściwych kosmetyków jest w dużej mierze odpowiedzialne za efekt. Higiena akcesoriów do makijażu jest także istotnym elementem. Nie należy jej pomijać, tak by nie tylko maskować niedoskonałości, ale z nimi walczyć. Dobrze jest mieć przy sobie puder lub bibułki matujące. Wszystko, czego potrzebujemy, gdy zauważymy, że nasza skóra zaczęła wydzielać za duże ilości sebum. W przypadku trądziku nie musimy rezygnować z malowania się. Wystarczy zastosować się do powyższych zasad, a pomoże to zamaskować wypryski i zapewnić naturalny wygląd. To na pewno wpłynie korzystnie na samopoczucie i pewność siebie.

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę