Czym są grzyby psylocybinowe?

Miejsce na Twoją reklamę
grzyby psylocybinowe

Grzyby psylocybinowe były używane w ceremoniach religijnych od tysięcy lat. Powszechnie znane są również jako magiczne grzyby. Czy ich spożywanie jest bezpieczne? Jak wygląda uprawa grzybów psylocybinowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Czym jest psylocybina? Czy jest niebezpieczna?

Grzyby psylocybinowe często nazywane są również “magicznymi grzybami”, co odnosi się do zdolności grzyba do przełamywania barier umysłowych i otwierania się na nowe sposoby myślenia. Był on używany od wieków przez rdzenne kultury jako sposób na obcowanie z naturą i odnalezienie duchowego oświecenia. Obecnie grzyby te kojarzone są raczej z działaniem psychotropowym. Psylocybina jest substancją halucynogenną, która stymuluje produkcję serotoniny w mózgu i wpływa na zmianę percepcji.

Grzyby psylocybinowe są grzybami halucynogennymi, które zawierają substancję psychoaktywną psylocybinę. Skutki przyjmowania tej substancji różnią się w zależności od osoby, w zależności od takich czynników, jak masa ciała, wiek i nastrój w momencie spożycia. Niektórzy ludzie doświadczają przyjemnego stanu euforii, podczas gdy inni mogą odczuwać niepokój lub strach. Psylocybina może wytwarzać silne zniekształcenia percepcji zmysłowej.

Obecnie trwa wiele badań nad wpływem tej substancji na leczenie zaburzeń psychicznych, w tym depresji, stanów lękowych i zaburzeń odżywiania. Nie ma jednak jeszcze konkretnych wyników i dowodów, które potwierdzałyby, że jest to substancja w pełni bezpieczna dla człowieka.

Czym są growkity?

Growkit grzybów psylocybinowych to zestaw, który zawiera wszystkie niezbędne elementy do uprawy własnych grzybów. Zestaw zawiera zarodniki, podłoże do uprawy oraz szczegółową instrukcję, jak zacząć. Istnieje wiele korzyści z używania zestawu do uprawy grzybów psylocybinowych. Growkit ułatwia rozpoczęcie własnej hodowli osobom, które nie mają doświadczenia w uprawie grzybów.

Growkity mogą różnić się elementami, natomiast najczęściej spotkamy w nich podłoże (najczęściej będące mieszanką torfu, wermikulitu i gipsu), naczynie, w którym znajduje się podłoże, zarodniki grzybów psylocybinowych oraz plastikową torbę wraz ze spinaczami, która ma zapewnić odpowiednio wilgotne warunki do wzrostu grzybów, jak w szklarni.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów zestawów do uprawy grzybów psylocybinowych i wszystkie mają swoje wady i zalety. Golden Teacher growkit jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów. Grzyb ten osiąga wyjątkowe rozmiary, przy czym jego uprawa jest stosunkowo mało wymagająca. Z tego względu jest zestaw często wybierany przez osoby początkujące. Jeśli jesteś osobą, która ma już doświadczenie w hodowli grzybów psylocybinowych, powinna zainteresować Cię odmiana Hawaiian. Są to grzyby stosunkowo małe, ale wyróżniają się wyglądem. Natomiast są trudne w hodowli, z tego względu nie polecamy ich do rozpoczynania przygody z grzybami psylocybinowymi.

Jak wygląda uprawa grzybów psylocybinowych?

Proces uprawy grzybów psylocybinowych nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dużo czasu, cierpliwości i przygotowań. Pierwszym krokiem w procesie uprawy jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Jest to jeden z kluczowych czynników, który będzie mieć wpływ na jakość hodowli. Stanowisko nie powinno być wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz dużych zmian temperatur. Najlepiej, aby w pomieszczeniu temperatura powietrza przyjmowała wartości z zakresu 22-27 stopni Celsjusza. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić takich warunków, możesz skorzystać z popularnych mat grzewczych, które zapewnią stałą temperaturę Twojej uprawie.

Kolejnym krokiem jest stworzenie sterylnego środowiska do uprawy. Pozwoli to zarodnikom grzybów psylocybinowych w krótkim czasie przekształcić się w dojrzałe grzyby. Dodatkowo będziesz mieć pewność, że do hodowli nie dostaną się, żadne niepożądane substancje, które mogą wpłynąć na niepowodzenie uprawy. Jedną z nich może być pleśń. Jeśli dostanie się hodowli, konieczne może okazać się jej zlikwidowanie. Przed rozpoczęciem uprawy dokładnie umyj ręce oraz pomieszczenie.

Gdy Twoje środowisko pracy jest gotowe czas rozpocząć właściwą uprawę grzybów psylocybinowych. Otwórz growkit i namocz podłoże, które znajduje się w pojemniku. Pamiętaj, że woda powinna być ciepła, ale nie gorąca, czy zimna. Zbyt wysoka temperatura zabije zarodniki grzybów psylocybinowych, natomiast niska temperatura nie pozwoli na rozpoczęcie procesu wzrostu grzybów. Zalane podłoże odstaw na kilka minut do namoczenia. Po około 5-10 minutach wylej nadmiar wody. Na tym etapie podłoże powinno być wilgotne, ale nie przelane. Grzyby psylocybinowe lubią wilgoć i potrzebują jej do rozwoju, ale zbyt duża ilość wody może sprawić, że zgniją.

Przygotowane podłoże umieść w dołączonej do zestawu torbie i dolej około 200 ml ciepłej wody. Całość zamknij spinaczami, dzięki temu uzyskasz coś na wzór szklarni. Istnieje wiele powodów, dla których grzyby psylocybinowe rosną lepiej w szklarni, ale jednym z głównych jest to, że zapewnia ona większą wilgotność niż środowisko zewnętrzne.

Teraz musisz wykazać się cierpliwością. Wzrost grzybów trwa od dwóch do trzech tygodni. Przez ten czas nie otwieraj torby. Grzyby psylocybinowe do pełnego wzrostu potrzebują wysokiej wilgotności i stężenia CO2. Gdy zobaczysz, że pod kapeluszem zaczynają odpadać błony, jest to znak, że możesz rozpocząć zbiory. Rób to delikatnie, starając się przy tym, aby wyciągnąć całą łodygę z podłoża. Pozwoli to na zrobienie miejsca na wzrost kolejnych grzybów. Z jednego zestawu można uzyskać nawet do trzech zbirów.

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę