Grzywka zawsze modna – fryzjer radzi

Miejsce na Twoją reklamę

Wielu kobietom noszenie grzywki kojarzy się jedynie z czasami szkoły podstawowej i przedszkola. Warto jednak zaznaczyć, że ten element fryzury nigdy nie wychodzi z mody, a jedynie zmienia się jego forma. Miłośniczki grzywek w 2018 roku nie muszą się więc martwić, że ich ulubiona część fryzury będzie wyglądała źle i że pojawi się konieczność pożegnania się z nią raz na zawsze.

Jak zmienia się moda – fryzjer radzi

Przez lata sposoby obcinania grzywki bardzo się zmieniały. Była ona na przemian bardzo gęsta i długa oraz krótka i asymetryczna. Każdy doświadczony fryzjer obcinał już więc grzywkę w każdy możliwy sposób. Warto zaznaczyć, że fakt, iż dany sposób ścinania tego elementu uczesania zmienia się co parę lat, grzywki nie należy obcinać jedynie zgodnie z modą, ale dopasowywać ją do kształtu twarzy. Jeżeli nie wiemy, jaka grzywka będzie najlepiej podkreślać nasze atuty i tuszować ewentualne mankamenty urody, salon fryzjerski jest miejscem, w którym mamy szansę się tego dowiedzieć.

Co może ukryć grzywka?

Dzięki grzywce można znakomicie poprawić proporcje buzi. Salon fryzjerski często zdobią zdjęcia kobiet o różnych kształtach twarzy, dzięki czemu każda klientka może zobaczyć, w jaki sposób grzywka wpływa na polepszenie symetrii rysów, czy też jak ukrywa ona zbyt wysokie czoło lub zbyt pucołowate policzki. Grzywka krótka i asymetryczna pasuje znakomicie do kobiet o filigranowej sylwetce i okrągłej twarzy – pozwala ona bowiem dodać drobnym paniom świeżego i dziewczęcego wyglądu. Ponadto jest ona doskonałym sposobem ukrycia bardzo niskiego czoła, które zwykle mają kobiety o okrągłym kształcie buzi.

W przypadku kobiet, które mają zbyt szeroką górną część twarzy bądź dość mocno pucołowate policzki, długa asymetryczna grzywka opadająca poniżej linii brwi, pozwala wyrównać proporcje twarzy, wysmuklając jej górną część. Wysmuklenie to jest bardzo subtelne, gdyż długa grzywka opadająca swobodnie na twarz, jest bardzo seksowna i kobieca.

Grzywkę często noszą także nastolatki, które mają problemy z trądzikiem. Dzięki niej udaje im się bowiem ukryć znajdujące się na czole wypryski i zaskórniaki bez konieczności nakładania na nie grubej warstwy podkładu lub korektora.

Fryzjerzy polecają również noszenie długiej, prostej i gęstej grzywki kobietom, które mają bardzo szczupłe i długie twarze o wysokich czołach. Grzywka tego typu umożliwia bowiem ukrycie nieproporcjonalnie wydłużonej buzi i optyczne skrócenie jej.

do jakiego typu urody pasuje grzywka

Samodzielnie czy w salonie?

Wiele pań noszących grzywkę stara się ścinać ją samodzielnie. Warto zaznaczyć, że nie zawsze jest to dobry pomysł. Aby dobrze obciąć tę część uczesania, należy posiadać bardzo ostre nożyczki, a także prawidłowo oddzielić włosy, które powinny ulec skróceniu. Wbrew pozorom nie jest to proste, gdyż panie obcinające grzywkę samodzielnie, często wydzielają włosy w sposób niesymetryczny bądź obcinają je na nieodpowiedniej wysokości, przez co ich fryzura wygląda nie najlepiej.

Z tego powodu warto obcinać grzywkę w salonie fryzjerskim. Profesjonaliści wiedzą bowiem, w jaki sposób skrócić włosy, by nie wyglądały one źle z resztą fryzury oraz by były one ścięte równo. Co ważne, zwykle by obciąć jedynie grzywkę, nie trzeba umawiać się z fryzjerem wcześniej – bardzo często jest on w stanie wykonać to proste i szybkie cięcie w ciągu kilku minut pomiędzy jednym a drugim klientem umówionym na dłuższe zabiegi pielęgnacyjne, koloryzacyjne bądź na ścinanie włosów.

Co ile skracać grzywkę?

Panie często zadają sobie też pytanie, co ile zgłaszać się do salonu fryzjerskiego, by skrócić grzywkę. Niestety, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre kobiety muszą ją przycinać co dwa-trzy tygodnie, podczas gdy inne mogą robić to raz na dwa miesiące. Wszystko zależy bowiem od kilku czynników, z których najważniejsze jest tempo przyrostu włosów – im ono szybsze, tym częściej należy skracać grzywkę. Ponadto częściej trzeba skracać kosmyki nad czołem u pań, które noszą grzywkę prostą o długości do brwi niż u pań, które zdecydowały się na asymetryczną grzywkę o długości poniżej linii oczu.

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę