Wakacje na Majorce – co warto zobaczyć?

Miejsce na Twoją reklamę

Majorka to wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Jest największą w archipelagu Balearów, a jej stolica, Palma de Mallorca, jest również jego największym miastem. Co roku Majorkę odwiedzają setki tysięcy turystów. Wakacje na wyspie są czymś innym niż w popularnych kurortach. Jadąc na Majorkę sam wybierasz, czy chcesz przeżyć wakacje pośród ciszy i spokoju, czy bawiąc się w klubie. Jej niezwykłe walory przyrodnicze i zabytki sprawiają, że kto raz tu przyjeżdża, wraca w przyszłości.

Wypoczynek na Majorce

Wyspa Mallorca (hiszpańska nazwa) jest pełna sprzeczności. Z jednej strony ludzie chwalą ją za szerokie plaże, na których opalają się setki osób. Z drugiej jeśli tylko chcemy, możemy znaleźć zatoczki, w których jedyne czego zaznamy to spokój i błogi relaks. Na Majorce nikt nas do niczego nie zmusza – jeśli chcemy, możemy zostać w hotelu przy basenie. Gdy mamy ochotę się poruszać, dobrym pomysłem będzie spacer lub rower. Dla miłośników zwiedzania pozostają odwiedziny w najbardziej charakterystycznych miejscach wyspy. Jest ich na tyle dużo, że najlepiej z góry przeznaczyć na to kilka dni.

Majorka to wyspa ukochana przez ludzi z całego świata. Każdego roku przybywa osób zakochanych w tym miejscu. Jednym z wiernych mieszkańców Majorki jest Rafael Nadal, słynny hiszpański tenisista. Urodził się w Manacor i tam zaczynała się jego przygoda z tenisem. Dziś założył tam akademię, w której młodzi adepci przygotowują się do startów w turniejach seniorskich. Co więcej, cały czas mieszka na wyspie, dokładniej w Porto Cristo. Wszystko dlatego, że gdy raz poczujesz klimat Majorki, nie będziesz już chciał jej opuszczać.

Klasztor w Lluc

Podczas pobytu na wyspie warto odwiedzić najpopularniejszy klasztor na całym jej terenie. W Lluc znajduje się obraz i figura Czarnej Madonny, czyli Dziewicy z Lluc, która jest patronką całej wyspy. Tradycja głosi, że składając jej ofiarę i wypowiadając prośbę, na pewno się ona spełni. Przez to każdego dnia do obrazu i figury ustawiają się w kolejce setki turystów. Klasztor imponuje nie tylko kształtem i wnętrzem, ale również położeniem pośrodku malowniczej doliny położonej w górach Serra de Tramuntana.

Sceneria jest magiczna. Istnieje możliwość udania się na pobliski punkt widokowy, z którego można najlepiej zobaczyć nie tylko klasztor, ale i jego okolice, między innymi imponujące góry pokryte zielonymi drzewami. Warto odwiedzić to miejsce i przekonać się na własne oczy o jego wyjątkowości. Kto wie, może zostanie również spełniona podana Czarnej Madonnie prośba?

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę