Przekonaj się, dlaczego kosmetyki naturalne są warte stosowania

Miejsce na Twoją reklamę

Jeszcze kilka lat temu kosmetyki naturalne nie były specjalnie popularne. Mimo szeregu zalet, które producenci obficie opisywali na opakowaniach, rzadko komu przychodziło te specyfiki wypróbować. Cena za kosmetyki ekologiczne w znacznym stopniu przewyższała budżet przeznaczony na pielęgnację większości z nas. A na regularne stosowanie kosmetyków o niesamowitych właściwościach pozwolić mogli sobie tylko nieliczni.

Kosmetyki naturalne to kolejny dobry krok

Sytuacja zaczęła się zmieniać wraz ze wzrastającym trendem na większą świadomość konsumencką. Na początku pojawił się trend na sprawdzanie składów produktów spożywczych, potem na zdrowe odżywianie i fitness, aż w końcu na eliminowanie “chemii” z codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Czy kosmetyki ekologiczne rzeczywiście są takie dobre? Czym różnią się od swoich drogeryjnych odpowiedników?

Kosmetyki naturalne nie zawierają szkodliwej chemii

Kosmetyki ekologiczne przyczyniają się do zmniejszenia ilości pochłanianych na co dzień sztucznych składników. Dziś, aby uniknąć chemii musimy się nieźle nagimnastykować, gdyż dominuje ona zarówno półki z produktami spożywczymi, specyfikami drogeryjnymi, lekami, jak i detergentami, których używamy powszechnie do czyszczenia, na wodzie i powietrzu skończywszy.

O ile nad składem chemicznym powietrza i wody nie mamy zbyt dużej kontroli, o tyle nad tym co jemy i czym się pielęgnujemy już odrobinę bardziej, dlatego stosowanie naturalnych kosmetyków jest dobrym sposobem na obniżenia stopnia wchłanialnych codziennie przez nasz organizm chemikaliów.

Kosmetyki ekologiczne produkowane są z naturalnych składników, które rosną w swoich naturalnych warunkach – bez ingerencji człowieka. Nie posiadają w swoim składzie szkodliwych i potencjalnie niebezpiecznych nie tylko dla stanu skóry, ale również dla zdrowia całego organizmu, substancji.

Skuteczność kosmetyków naturalnych

Kosmetyki wytworzone na bazie naturalnych składników wspomagają naturalne procesy zachodzące w skórze. Dzięki temu nie przesuszają jej, nie są komedogenne, nie powodują podrażnień.

W przeciwieństwie do tradycyjnie używanych przez nas kosmetyków nie pozbawiają skórę jej naturalnej lipidowej ochrony, przez co nierzadko po ich zastosowaniu musieliśmy borykać się z alergiami.

Naturalne składniki zawarte w tego typu kosmetykach wiążą wodę w komórkach skóry, usprawniają pracę gruczołów łojowych, nadają włosom blask poprzez ich odbudowanie. Pozwalają skórze funkcjonować w zgodzie z jej rytmem i wspomagają jej pracę.

Uniwersalne kosmetyki naturalne dla całej rodziny

Kosmetyki naturalne, z wyjątkiem szczególnych przypadków, nadają się do stosowania dla całej rodziny. Ten sam produkt może sprawdzić się w przypadku cery mieszanej, jak i suchej. Bez obaw można je stosować nawet do cery wrażliwej i atopowej.

Kosmetyki naturalne, to również nie te, które znaleźć możemy na specjalnie oznaczonych sklepowych półkach, ale również takie, które wyprodukować możemy samodzielnie w domu. Jedno, dwu, czy trzyskładnikowe proste formuły potrafią niejednokrotnie zrobić więcej, niż drogeryjny kosmetyk, w którego skład wchodzi 30 i nawet więcej substancji chemicznych.

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę