Nie ulega wątpliwości, iż piękny i promienny uśmiech pomaga w życiu – przede wszystkim ma magiczną moc zjednywania sympatii, a dodatkowo doskonale podnosi samoocenę i poczucie własnej wartości. Jednak aby uśmiech przyniósł oczekiwane rezultaty należy zadbać o zdrowe i białe zęby, gdyż to one w głównej mierze świadczą o jakości i wartości uśmiechu. Zadbane zęby to najlepsza wizytówka człowieka. Ale nie tylko – zdrowy uśmiech ma także niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. Przekonuje się o tym coraz więcej osób – i dlatego leczenie dentystyczne, ortodoncja czy stomatologia estetyczna z roku na rok zyskują na wartości.dentist2

Zdrowe zęby to zdrowy organizm

Higiena jamy ustnej to niezwykle ważny element codziennego dbania o zdrowie. Przede wszystkim dlatego, iż nieregularne mycie zębów, nieużywanie nici dentystycznych i płynów do płukania oraz unikanie wizyt w gabinetach stomatologicznych przynosi przykre konsekwencje dla samego uzębienia – ubytki, próchnicę, przebarwienia, zapalenia dziąseł, nieświeży oddech, a nawet paradontozę. Ale to nie jedyne ryzyko. W zakamarkach jamy ustnej lubią mnożyć się rozmaite bakterie, które mogą zaatakować stawy, nerki bądź serce i doprowadzić do poważnych i niebezpiecznych chorób. Najgroźniejsze są beztlenowce, które w pierwszej kolejności powodują zapalenie tkanek wokół zębów, a następnie – wraz z krwiobiegiem – mogą przemieścić się do najważniejszych organów. W ten sposób zaczynają siać spustoszenie i mogą przyczynić się do cukrzycy, zawału, miażdżycy, gorączki reumatycznej, zapalenia nerek, a nawet sepsy. Co ciekawe – brak zębów przyczynia się także do wrzodów żołądka. Braki w uzębieniu powodują, iż pokarm nie jest dobrze rozgniatany i przegryzany, a tym samym napotyka trudności w trawieniu i wywołuje nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe. Zatem warto dbać o zdrowe zęby, gdyż ich właściwa higiena może zapobiec wielu schorzeniom.

Zdrowe i białe zęby jako jeden z wyznaczników urody

Brak właściwej higieny zębów może powodować wiele chorób – i to zarówno w obrębie samej jamy ustnej, jak i w całym ciele. Jednak zdrowy uśmiech to nie tylko oznaka prawidłowego funkcjonowania organizmu. Piękne i białe uzębienie jest także jednym z podstawowych wyznaczników urody. Niepełny uśmiech nie tylko szpeci, ale także powoduje powstawanie zmarszczek. Dlaczego? Otóż braki zębów (zwłaszcza tych tylnych) powoduje zapadanie się policzków i powstawanie na nich nieestetycznych bruzd. Równie nieestetycznie prezentują się zęby krzywe i pożółkłe. Wystarczy spojrzeć na gwiazdy filmowe i telewizyjne – one już dawno odkryły siłę pięknego uśmiechu. Proste i śnieżnobiałe zęby nie tylko dodadzą uroku, ale także odmłodzą, podniosą samoocenę i sprawią, iż ich właściciel będzie się częściej uśmiechał.

Zdrowy i piękny uśmiech to niewątpliwie jeden z najważniejszych atrybutów człowieka. Nie każdy ma tyle szczęścia, aby być jego naturalnym posiadaczem. Na szczęście istnieje stomatologia estetyczna, która wykorzystując nowoczesny sprzęt i najnowsze metody terapeutyczne oraz materiały – takie jak implanty, licówki bądź korony – wychodzi naprzeciw współczesnym oczekiwaniom. Coraz większą popularnością cieszą się profesjonalne kliniki stomatologiczne, które dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i doświadczonej kadrze mogą zapewnić usługi na najwyższym poziomie.

Konsultacja: CANDEO CLINIC