Truskawki – dlaczego warto je jeść?

Miejsce na Twoją reklamę

Już za niedługi czas w naszych ogrodach a także na plantacjach truskawki się rozszaleją w swoim wzroście na całego. Będzie można na nowo delektować się ich smakiem od początku czerwca do sierpnia, co zezwala na przygotowywanie wyśmienitych deserów letnią porą. Truskawki są priorytetem i można je uznać za prawdziwą bombę witaminową. Ten niepozorny owoc, który rośnie na niskich krzaczkach, cudownie dojrzewa, a co najważniejsze zapach, soczystość, kolor są zawsze uzależnione od słońca – im go więcej, tym możemy liczyć na lepsze zbiory.

truskawki

Co zawierają truskawki?

Moc jak zawsze tkwi w szczegółach, a tych w truskawkach nie brakuje. Jakie witaminy mają truskawki? Mamy tu do czynienia z pokładem takich dobroci jak:

– witamina C – jest jej więcej niż nawet w cytrusach;
– witaminy z grupy B – B1 i B2;
– witaminy PP, E, A;
– wapno;
– fosfor,
– mangan;
– cynk,
– żelazo;
– potas.

Również to ile kalorii mają truskawki skłoni nas, aby sięgnąć po ten wyjątkowy owoc. W 100 g znajdziemy tylko 35 kcal, więc możemy się nimi zajadać całe dnie bez jakiekolwiek uszczerbku na swojej wadze, która nie przybierze więcej nadprogramowych kilogramów.

Perfekcyjny wygląd

Pozostaje zatem nadmienić to, na co jedzenie truskawek będzie miało szczególny wpływ. A przewybornych efektów nie brakuje. Możemy zatem śmiało wyróżnić:

– poprawę kondycji włosów oraz wyglądu cery;
– przeciwdziałanie rozwojowi anemii oraz nowotworów;
– wpływ na mocniejsze kości a także zęby;
– zapobieganie zaparciom i poprawienie funkcjonowania mikroflory bakteryjnej;
– przyczynianie się do ułatwienia spalania tłuszczów i węglowodanów;
– utrzymanie na stałym poziomie cukru w przypadku diabetyków;
– wypchanie wszelkich toksyn na zewnątrz, co przyczyni się do oczyszczenia organizmu;
– zmniejszenie cellulitu;
– poprawę działania nerek oraz wątroby;
– zmniejszenie ciśnienia tętniczego, a także cholesterolu;
– zniwelowanie wchłaniania się tłuszczów;
– przyczynienie się do spadku wagi;
– polepszenie pracy mięśni.

Aż tak wiele można zyskać dzięki jedzeniu truskawek. Jeśli zatem jesteśmy diabetykami, reumatykami, czy artretykami to nie ma co się ograniczać w ich spożywaniu. Również w przypadku, gdy cenimy sobie swoją dietę, to możemy wprowadzić do jadłospisu na czas wakacji ten jakże ważny owoc. Truskawka da szybko o sobie znać w postaci lepszego wyglądu, a to jest przecież najważniejsze, że jedząc to, co się lubi możemy także przy okazji wpłynąć na swoją prezencję.

Rewelacje pod każdym względem jej wysokości truskawki

Właściwościom pozytywnym nie ma końca. Kiedy zatem chcemy zadbać o swoją linię, możemy jeść truskawki. Gdy chodzi o stan zdrowia, to także możemy jeść truskawki. Zawsze będą one na miejscu i nie trzeba będzie ich unikać. Co najważniejsze to także to, że truskawka przewybornie spisze się w tworzeniu rozmaitych dań. Toteż już od rana letnim porankiem można przygotować sobie koktajl upiększający na ich bazie oraz zjeść je najzwyczajniej z jogurtem naturalnym. Wartości będą ogromne, a za to my będziemy piękniejsi i młodsi. Nikt nigdy się nie spodziewa, że tyle dobroczynnego działania może wypłynąć z jedzenia truskawek, a tymczasem są one bardzo pożyteczne i co więcej zawsze zbierają całe grono wielbicieli. Czy to dla dzieci, czy też dla dorosłych – truskawka sprawdzi się zawsze i wszędzie.

Zapotrzebowanie na witaminę C

Jeśli chcemy zwiększyć swoją jak również dzieci odporność to wystarczy już 100 g truskawek, by pokryć dzienne zapotrzebowanie na jakże szczególną witaminę C. Będzie jej aż 60 mg w tej porcji, więc spokojnie można się zajadać soczystym miąższem, który ma w sobie także malutkie pestki, a te z kolei są czystym źródłem błonnika, wpływającego na pracę jelit. Jeśli szukamy owocu, który spełni nasze oczekiwania to nie trzeba daleko sięgać, tylko wystarczy zaopatrzyć się w truskawki, które będą przepyszne w tym jakże przyjemnym czasie relaksu i spojrzenia na błękitne niebo.

Z pewnego źródła

Do omówienia jest jeszcze aspekt tego, gdzie zakupimy truskawki. Możemy je zamówić u zaprzyjaźnionego gospodarza, wyhodować sami w przydomowym ogrodzie, jak też udać się na miasto, gdzie w czasie wakacji nie zabraknie stoisk z truskawkami. Warto jednakże przy tym wszystkim zwrócić uwagę na ekologię. Jeśli trafimy na niepryskane truskawki to mamy gwarancję, że poczujemy ich najbardziej aromatyczny smak i słodkość. Zdarza się, że wyjmując truskawki z kobiałki, odszypułkowujemy je i jesteśmy zdziwieni brakiem tego smaku z dzieciństwa – to znak, że nie do końca mamy do czynienia z czystą formą truskawki. Szukajmy zatem pewnego źródła, które będzie mogło być naszym centrum dostaw na ten okres wakacyjny. Wytworzenie mistrzowskich deserów z czerwoną barwą w roli głównej zachwyci maluchów a dla wszystkich dorosłych będzie niesamowitą uciechą i możliwością wypróbowania swoich talentów kulinarnych. Wszelkie kompozycje będą na medal, a smak odgoni smutki i przyczyni się także do swoistej radości z jedzenia truskawek od samego rana, kiedy tylko słońce wzejdzie a my wyjdziemy na trawę pełną rosy z miską ulubionych owoców.

Udostępnij
Miejsce na Twoją reklamę